Szef polskich służb nie chce chińskich koncernów w 5G: “To potworne ryzyko”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Szef polskich służb nie chce chińskich koncernów w 5G: “To potworne ryzyko i nieodpowiedzialność” – podkreśla Mariusz Kamiński.

Minister Kamiński w ostrych słowach wypowiedział się na temat Chin: “Kiedy słyszę, że (…) firmy chińskie mają być atrakcyjnym partnerem dla rozwoju technologii 5G na świecie, to ogarnia mnie przerażenie, jak bezmyślni są ludzie, którzy godzą się na takie rzeczy” – podkreślał minister spraw wewnętrznych i administracji.

“Chińczycy działają niezwykle cierpliwie i długofalowo. Wspomniałem w swoim wystąpieniu o tym, że bardzo często horyzont, jeżeli chodzi o doktrynę bezpieczeństwa w wielu krajach europejskich, kończy się z końcem kadencji. To jest kompletna nieodpowiedzialność. Wielu polityków europejskich widzi tylko i wyłącznie koniec swojej kadencji i nic więcej. Oni są zupełnie bezradni wobec Chińczyków, którzy działają na wiele lat, z długoletnią, długofalową strategią”

Kamiński wystąpił w Waszyngtonie, w Wilson Center. W trakcie odpowiedzi na pytania uczestników wykładu wypowiedział się na temat Państwa Środka i Chin. Jego słowa zapewne nie zostaną dobrze odebrane w Chinach, bowiem minister w ostrych słowach wypowiedział się na temat ich polityki.

“Wiele elit politycznych europejskich w wielu krajach udaje, że nie widzi zagrożenia ze strony Chin. Polska nie jest takim krajem. Polska, tak jak Stany Zjednoczone, mówi wyraźnie o zagrożeniu chińskim. Byliśmy jednym z pierwszych krajów w ostatnich latach, który doprowadził do aresztowania chińskiego szpiega, udającego menadżera w znanej firmie Huawei” – mówił minister.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY