REKLAMA

Konfederacja: Mały ZUS dla przedsiębiorców to fikcja

REKLAMA

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Konfederacja poinformowała, że mały ZUS dla przedsiębiorców jest fikcją. Posłowie tego ugrupowania ostrzegają, że nikt praktycznie nie skorzysta z tych ulg. Według nich Prawo i Sprawiedliwość próbuje się ratować tą ustawą.

Konfederacja krytykuje progi zastosowane w ustawie Prawa i Sprawiedliwości o tzw. małym ZUSie. W opinii posłów tej formacji kryterium dochodu, które wynosi mniej niż 6 tys. miesięcznie oraz kryterium przychodu, które wynosi mniej niż 10 tys. miesięcznie.

Zobacz także: Kolizja limuzyny rządowej z tirem: W środku znajdował się wicepremier Gowin

„Tylko Konfederacja dba o przedsiębiorców. Będziemy punktować realizację obietnicy obniżki ZUS dla najmniejszych przedsiębiorców. Fakty są takie, że żaden mały przedsiębiorca nie skorzysta z obniżki przez przyjęcie kryterium przychodu mniejszego niż 10 tys zł/msc” – powiedział Jakub Kulesza.

Głos zabrał również Adam Wojciechowski z ruchu mikro i małych przedsiębiorstw, a także członek rady Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw – „Próg przychodowy eliminuje z projektu MałyZUSplus większość małych przedsiębiorców. Dodatkowe ograniczenie to okres 3 l. przez jaki można z niego korzystać”.

„Wkrótce może się okazać, że mały przedsiębiorca będzie zarabiał mniej niż wynosi płaca minimalna. Lecz to nikogo nie interesuje, bo liczy się PR, czy dobre samopoczucie rządu , który obiecuje, a potem nie realizuje” – ocenił poseł Krystian Kamiński.

Konfederacja

REKLAMA

Komentarze