Ukrainiec planował zamach w Polsce. Był powiązany z radykalnymi muzułmanami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. kamilbazelak.pl

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Ukraińca Maksyma S. Mężczyzna planował przeprowadzenie zamachu w Polsce. Według śledczych chciał zdetonować samochód pułapkę na terenie jednego z centrów handlowych w Puławach. Był powiązany z islamskimi radykałami.

Maksym S. mieszkał w Polsce od ok. dwóch miesięcy. Utrzymywał kontakty z radykalnymi islamistami, prawdopodobnie z Tadżykistanu. Na razie nie wiadomo, czy również przebywają oni w Polsce.

Ukrainiec zamierzał zdetonować samochód pułapkę na terenie jednego z centrów handlowych w Puławach. Pojazd miał być wypełniony ładunkami wybuchowymi lub paliwem. Niedoszły terrorysta deklarował, że zamach miałby pochłonąć jak najwięcej ofiar.

RAŚ i szef Ukraińców w Polsce piszą o „polskich obozach koncentracyjnych”

Maksym S. jest podejrzany także o groźby karalne. Miał grozić pobiciem przez islamskich radykałów “niewiernym lub bezwyznaniowcom”, którzy byli w jego otoczeniu. Według śledczych mężczyznę prawdopodobnie wydali ludzie, z którymi mieszkał lub pracował. Jego znajomi mieli być zastraszani przez Ukraińca.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut przygotowania do zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych albo innego gwałtownego wyzwolenia energii – poinformowała TVP Info Prokuratura Krajowa.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY