RAŚ i szef Ukraińców w Polsce piszą o “polskich obozach koncentracyjnych”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Skandaliczna sytuacja! RAŚ i szef Ukraińców w Polsce piszą o “polskich obozach koncentracyjnych”. O wszystkim informuje Tomasz Kalinowski.

“Zobaczcie to! Proniemiecki Jerzy Gorzelik z Ruchu Autonomii Śląska pisze o “polskich obozach koncentracyjnych”, a wszystko podaje dalej Piotr Tyma szef Związku Ukraińców w Polsce” – informuje członek zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

“Sieją kłamliwą narracje i jawnie działają przeciw państwu Polskiemu” – ostro komentuje Tomasz Kalinowski. W sprawie wywiązała się medialna burza.

Jerzy Gorzelik z RAŚ kłamliwy tekst o polskich obozach umieścił na Facebooku. Napisał m.in. “Premier Morawiecki ogłosił w imieniu polskiego rządu zamiar zakupu areału dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen w Austrii”

“Proponuję panu premierowi, by najpierw zainteresował się losem terenów po dawnych polskich obozach koncentracyjnych – na świętochłowickiej Zgodzie obozową bramę-pomnik trzeba było przenieść, by nie sąsiadowała bezpośrednio z ogródkami działkowymi”. Informację dalej podał szef Związku Ukraińców w Polsce, Piotr Tyma.

“Państwo, które w taki sposób lekceważy pamięć o ofiarach, wypiera się popełnianych w jego imieniu zbrodni, zamiast zadośćuczynić represjonowanym i ich rodzinom straszy sądami tych, którzy przypominają o ich losie, wypada mało wiarygodnie w roli strażnika humanistycznych wartości. Austriacy gotowi jeszcze pomyśleć, że Polska, podobnie jak w 1945 roku, chce ponownie uruchomić poniemiecką infrastrukturę obozową” – pisze dalej Gorzelik.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY