KE: Sytuacja w Polsce ciągle się pogarsza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do Warszawy w najbliższym czasie zamierza przyjechać wiceprzewodnicząca KE Vera Jourova. Chce ona porozmawiać z polskimi władzami na temat praworządności w naszym kraju. Według komisarza ds. sprawiedliwości Didiera Reyndersa, sytuacja w Polsce się pogarsza.

We wtorek zebrała się KE, która bada sprawę praworządności w Polsce. Na posiedzeniu Rady miano przekazać dotychczasowe informacje. Podobne kroki zostaną podjęte wobec Węgier.

“Niestety zaobserwowałyśmy negatywny rozwój wypadków w ostatnich tygodniach i miesiącach od czasu ostatnich dyskusji na temat Polski i Węgier” – powiedział Didier Reynders.

Zobacz także: RAŚ i szef Ukraińców w Polsce piszą o „polskich obozach koncentracyjnych”

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova, cieszy się że wobec Polski i Węgier toczą się dyskusje. Jest również zainteresowana dialogiem pomiędzy naszymi krajami, a Unią Europejską. Chciałaby ona jak najszybciej przybyć do Warszawy.

“Jesteśmy wciąż bardzo mocno zainteresowani, żeby kontynuować dialog, żeby zrozumieć, co się dzieje na Węgrzech i w Polsce, zwłaszcza jakie są plany w tych dwóch krajach na nowy rok. Mam zamiar przekazać ministrom, że Komisja będzie kontynuować to, co robiła do tej pory, wykorzystując wszystkie możliwe narzędzia” – stwierdziła Vera Jourova.

wp

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY