Rosja wyrzucona z igrzysk olimpijskich w Tokio i Pekinie! Za doping

Dodano   0  
  Loading
Flaga Rosji

/ fot. flickr.com

W Rosji jest afera dopingowa. Z tego względu reprezentacja olimpijska Rosji została wyrzucona z igrzysk olimpijskich i z mistrzostw świata w piłce nożnej!

Afera dopingowa w Rosji wybuchła już w 2014 roku. Okazało się, że uczestniczyli w niej także przedstawiciele władz Federacji Rosyjskiej. Próbowano ją zatajać a nawet fałszować dane i manipulować badaniami. Wszystko to spowodowało, że Komitet Wykonawczy WADA podjął naprawdę mocną decyzję. Reprezentacja Rosji nie będzie mogła wystąpić pod swoją flagą i hymnem na igrzyskach olimpijskich, które mają się odbyć w Tokio i Pekinie.

Zakaz ma też dotyczyć mistrzostw świata w piłce nożnej mężczyzn w 2022 roku, które mają odbyć się w Katarze. Taka decyzja to olbrzymi cios dla rosyjskiego sportu. Według pojawiających się informacji, w Rosji nadal nie poradzono sobie z problemem dopingu. Rosjanie będą mogli jednak wystąpić pod swoimi barwami na EURO2020. Przypomnijmy, że Rosja, a dokładniej Sankt Petersburg, jest jednym z współorganizatorów przyszłorocznych mistrzostw europejskich w piłce nożnej.

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Bosak z największym poparciem także w Bydgoszczy

Rosjanie najprawdopodobniej odwołają się od tej decyzji. Rosjanie prawdopodobnie będą mogli wystąpić na igrzyskach olimpijskich pod tzw. neutralną flagą, czyli de facto nie będą reprezentować Rosji. Oczywiście jeśli dani sportowcy udowodnią, że nie mieli z aferą dopingową nic wspólnego. W każdym razie to bardzo poważny cios w wizerunek Rosji, która przecież osiągała wielkie sukcesy i zbierała wiele medali w różnych dyscyplinach sportowych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY