Alert bombowy w samolocie lecącym z Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay

Na lotnisku Gatewick w Londynie został wszczęty alert bombowy. Służby bezpieczeństwa otrzymały wiadomość o możliwym zagrożeniu bombowym w samolocie easyJet lecącym z Krakowa. Alarm okazał się być fałszywym.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w minioną sobotę 7. grudnia. Brytyjskie służby bezpieczeństwa otrzymały wiadomość o możliwym zagrożeniu bombowym na pokładzie samolotu należącego do linii lotniczej easyJet. Maszyna miała przenosić na pokładzie groźne ładunki wybuchowe.

Zobacz także: Protesty przeciwko Zełenskiemu na Ukrainie. Kapitulacji w Donbasie?

Na czas interwencji zamknięto cały teren lotniska Gatewick w Londynie. Według relacji świadków na pokład samolotu weszli policjanci, którzy poinformowali załogę o takowym zagrożeniu.

“Bardzo poważnie podchodzimy do każdego zagrożenia bezpieczeństwa. Po przeprowadzonej kontroli lotnisko powróciło do normalnego funkcjonowania” – powiedział rzecznik brytyjskiej policji.

W styczniu bieżącego roku podobna sytuacja miała miejsce także na pokładzie samolotu należącego do easyJet lecącego z Francji. Wówczas 23-letni pasażer wszczął fałszywy alarm bombowy.

Radio Zet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY