Krzysztof Bosak wygrywa w prawyborach Konfederacji na Podlasiu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

W ten weekend odbywają się cztery pierwsze zjazdy, podczas którego odbywają się prawybory prezydenckie. W Białymstoku wygrał Krzysztof Bosak!

W ten weekend odbywają się cztery pierwsze zjazdy wojewódzkie Konfederacji, podczas którego działacze i sympatycy sojuszu narodowców i wolnościowców wybierają swojego kandydata do wyborów prezydenckich. Wybory już w maju przyszłego roku, więc czasu jest niewiele. 18 stycznia ostatecznie poznamy kandydata Konfederacji w walce o fotel prezydenta RP. Za nami pierwszy zjazd prawyborczy Konfederacji.

Miał on miejsce w Białymstoku. Jak można było przewidzieć, zdecydowanie zwyciężył kandydat Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, podzielił się z wynikami na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook. “Głos zabrało aż siedmiu spośród dziewięciorga kandydatów w kolejności wylosowanej na samym początku. Przemawiali: Krzysztof Bosak, Jacek Wilk, Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Tołwiński, Paweł Skutecki i Konrad Berkowicz”.

ZOBACZ TAKŻE: Konfederacja w Gliwicach popiera profesora Korab-Karpowicza

“Uprawnionych do głosowania było 208 osób. Ostatecznie oddano 141 ważnych głosów. Nie zaskoczę nikogo jeśli napiszę, że 100% głosów padło na kandydata Konfederacji”, zażartował prezes narodowców. Wyniki są dla nich bardzo dobre. Krzysztof Bosak zdobył 64 głosy, Grzegorz Braun 28, Artur Dziambor 20, Konrad Berkowicz, Janusz Korwin-Mikke 8, Krzysztof Tołwiński 7, a Paweł Skutecki i Magdalena Ziętek-Wielomska nie zdobyli żadnego głosu. Bosak zdobył więc 4 mandaty elektorskie, Braun 2, Dziambor, Berkowicz i Korwin-Mikke po 1.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY