Kolejne podwyżki dla kierowców – w górę ceny diesla i autogazu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kolejne podwyżki dla kierowców – tym razem w górę ceny diesla i autogazu. To już kolejne zapowiedziane i prognozowane wzrosty cen.

Analitycy podkreślają, że zmiany cen będziemy mogli zauważyć już w nadchodzącym tygodniu. I tak za litr najpopularniejszej z benzyn (Pb95) zapłacimy od 4,91 do 5,02 zł, za diesla 5,03-5,14 złotych za litr oraz od 2,29 do 2,37 za litr autogazu.

Już ostatni tydzień listopada był drastycznym wzrostem detalicznych cen paliw – po kieszeni dostali przede wszystkim kierowcy. Jak zaznacza portal bankier – są to kolejne wzrosty, a cena w przeciągu miesiąca może się zmienić. “To wzrost aż o 12 gr/l w ciągu tygodnia! W całym listopadzie autogaz podrożał o 30 gr/l, co oznacza podwyżkę o 15%” – podkreśla portal.

To nie ostatnie podwyżki, które czekają Polaków. Gminy zapowiedziały także wzrost opłat za usługi komunalne. Mieszkańcy wielu polskich miast zapłacą więc również więcej za wywóz śmieci. Tymczasem przeciętna polska rodzina już płaci 3 tys. zł rocznie na usługi komunalne. Podwyżki wymusza oprócz zmian w prawie także sytuacja na rynku odpadowym.

Zdrożeje również alkohol i wyroby tytoniowe. Nowa zmiana podwyższa stawki akcyzy na alkohol etylowy i wyroby tytoniowe o 10 proc.: “Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie zmian w ustawie (…) o podatku akcyzowym (…), których głównym celem jest realizacja działań w obszarze podatków.”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY