Rosja ostrzega USA: “Sankcje to atak propagandowy. Nie pozostaną bez odpowiedzi”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rosja po raz kolejny ostrzega USA: “Sankcje to atak propagandowy. Nie pozostaną bez odpowiedzi” – podkreśliło w piątek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji.

Rosja uważa, że sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone są upolitycznione. Przypominamy, że USA nałożyło je na 11 obywateli Rosji oraz sześć firm, które według amerykańskiego rządu prowadzą nielegalną działalność w cyberprzestrzeni.

“Gdyby USA miały realne dowody, to zwróciłyby się do kompetentnych organów rosyjskich z prośbą o sprawdzenie – na przykład, na podstawie dwustronnej umowy o wzajemnej pomocy prawnej” – wprost napisało w specjalnym komunikacie MSZ Rosji. Jak zapowiadają władze – takie działania nie pozostaną bez odpowiedzi.

“Rosja stale jest poprzez media obwiniana o jakieś cyberwłamania, w tym podczas amerykańskich wyborów prezydenckich, ale brakuje woli, by przedstawić na to dowody prawdziwym ekspertom” – dodaje MSZ. Rosja ponadto zakomunikowała, iż wywieranie presji na Moskwę przez USA w ostatnich latach jest tworzone przez wymyślone preteksty. Wykorzystywane są do wprowadzania kar na rosyjskich obywateli.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY