Nowa minister sportu. To znana polska szpadzistka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezydent Andrzej Duda powołał nową minister sportu. To znana polska szpadzistka – Danuta Dmowska-Andrzejuk. PAD jednocześnie odwołał z funkcji premiera Mateusza Morawieckiego.

Danuta Małgorzata Dmowska-Andrzejuk to polska szpadzistka, mistrzyni świata i Europy. Medalistka mistrzostw świata i Europy. Wywalczyła m.in. mistrzostwo Polski juniorek i seniorek indywidualnie, mistrzostwo Polski młodzieżowców i seniorek drużynowo, Puchar Polski seniorek.

“Cieszę się, że to wszystko odbywa się w sposób tak stabilny. A przede wszystkim bardzo serdecznie dziękuję panu premierowi i bardzo się cieszę, że na to ważne stanowisko ministra sportu w polskim rządzie wybrał i wskazał osobę tak doskonale nadającą się do pełnienia tej ważnej funkcji” – mówił PAD przedstawiając nową minister.

“Jest to, śmiało można powiedzieć, wielka kariera sportowa, a w związku z tym także i znajomość sportu światowego, polskiego, ale przede wszystkim sportu profesjonalnego, właściwie od podszewki. Zwłaszcza, że jest to znajomość sportu nie tylko od strony zawodnika, ale – biorąc pod uwagę także i losy życiowe pani minister – jest to znajomość polskiego i światowego sportu także od strony organizacyjnej i trenerskiej”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY