REKLAMA

Konfederacja w Gliwicach popiera profesora Korab-Karpowicza

REKLAMA

W styczniu odbędą się wybory na prezydenta Gliwic. Poprzedni prezydent miasta został senatorem. Konfederacja popiera prof. W. Korab-Karpowicza.

Wybory na prezydenta Gliwic odbędą się w związku z dostaniem się do Senatu byłego prezydenta, Zygmunta Frankiewicza. Pełnił on najwyższe stanowisko w mieście w latach 1993-2019. Pełniącym obowiązki prezydenta jest obecnie Janusz Moszyński. Startuje on w obecnych wyborach. Kolejnym kandydatem jest też Adam Neumann, a więc dotychczasowy zastępca prezydenta Zygmunta Frankiewicza, który startuje z poparciem byłego prezydenta, Platformy Obywatelskiej oraz Bezpartyjnych Samorządowców.

Kandydatem jest również Kajetan Gornig (były radny miejski z ramienia Platformy Obywatelskiej), Marek Widuch z Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Andrzej Gillner (były dyrektor GCOP). Jako jedna z pięciu największych obecnie obozów politycznych, Konfederacja również ma swojego kandydata. W wyborach startuje bowiem profesor Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz. To urodzony w Gliwicach filozof, historyk myśli politycznej, politolog, przez lata związany również z Gdańskiem, gdzie był wiceprezydentem miasta.

ZOBACZ TAKŻE: PiS odnotowało spadek w sondażach. Zyskuje za to Konfederacja

Obecnie trwa zbiórka wymaganych podpisów, które są konieczne do oficjalnej rejestracji każdego z kandydatów. W zbiórce w Gliwicach pomagają przede wszystkim członkowie lokalnych kół Ruchu Narodowego. „Chociaż wybory na prezydenta Gliwic nie są najważniejszą sprawą w obecnych działaniach Konfederacji, która w końcu może głosić swoje pomysły w parlamencie to warto, żeby kandydat Konfederacji w wyborach tych się pojawił” – mówią lokalni działacze Ruchu Narodowego i apelują o wsparcie. Zbiórka trwa.

REKLAMA

Komentarze