Sprawa Adamowicza powraca. Zabójca polityka będzie ponownie zbadany psychiatrycznie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Powraca sprawa Pawła Adamowicza. Adwokat rodziny poinformował, że Stefan W. zostanie ponownie zbadany: “Powołane są dwie grupy biegłych – psycholodzy i psychiatrzy”.

Zabójcę Adamowicza zbada czterech lekarzy psychiatrów i trzech psychologów: “Powołane są dwie grupy biegłych – psycholodzy i psychiatrzy – każdy zespół wyda osobną opinię. Oczywiście zespół biegłych psychiatrów będzie korzystał z opinii, jaką wyda zespół psychologów”

“Opinia musi być napisana w taki sposób, aby prokurator czy sąd mógł w przyszłości ją zweryfikować i ocenić. To prokurator i sąd podejmuje decyzję, a opinia biegłych jest tylko materiałem pomocniczym. W tym postępowaniu opinia specjalistów ma jednak istotne znaczenie” – dodaje mecenas Glanc.

Przypominamy, że Stefan W. w grudniu opuścił zakład karny. Już wtedy jego znajomi zaczęli zauważać, że zachowywał się agresywnie. Groził też swojemu koledze Tobiaszowi Ł, że go zabije. Ostatni atak na dom kolegi nastąpił na krótko przed zabójstwem Pawła Adamowicza. Również i tym razem policja pozostała bezradna.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY