Ogromna katastrofa w Szczyrku. Służby znajdują kolejne ciała

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ wp.pl

W Szczyrku miał miejsce wybuch gazu. To jedna z największych katastrof budowlanych – do tej pory znaleziono ciała ośmiu osób. Informujemy o tym z wielkim żalem – powiedział komendant koordynujący akcję ratowniczą.

Do tej pory odnaleziono osiem ciał – w tym czworo dzieci. Wybuch gazu miał miejsce w trzykondygnacyjnym budynku, który w wyniku wybuchu został doszczętnie zniszczony. W akcji uczestniczy ponad 100 strażaków. Jak informują służby – ogień udało się opanować, ale nad gruzowiskiem nadal unosi się dym.

Sprawę na bieżąco komentuje Komendant Wojewódzki PSP, Jacek Kleszczewski: “Cały czas wierzyliśmy, że wśród poszukiwanych będą osoby żywe. Teraz będziemy działać trochę wolniej, ale bezzwłocznie, aby wszystko sprawdzić. Będzie mógł już wejść ciężki sprzęt. Nie pamiętam katastrofy związanej z wybuchem gazu, w której zginęłoby tyle osób”.

“Widok jest przerażający. Byliśmy w miejscu, gdzie z bezpiecznej odległości podglądaliśmy pracę strażaków. Z domu nie zostało nic. Obraz wydobywania ciał przez strażaków zostanie w nas długo” – informuje natomiast reporter WP, Klaudiusz Michalec.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY