Mówiła prawdę o ludobójstwie na Wołyniu. Teraz grozi jej więzienie. Roty organizują zbiórkę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kadr z filmu "Wołyń".

/ fot. filmwolyn.org

Mówiła prawdę o ludobójstwie na Wołyniu. Teraz grozi jej więzienie. Roty organizują zbiórkę – trwa zrzutka na pomoc prawną dla prezes Fundacji “Wołyń Pamiętamy”, Katarzyny Sokołowskiej.

Katarzyna Sokołowska, odważna kobieta, która postanowiła kilka lat temu zaangażować się w kwestię upamiętniania pomordowanych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Polaków przez ukraińskich szowinistów. Katarzyna poświęca większość wolnego czasu jak i znaczne środki finansowe na realizację tego zamierzenia. Organizuje kampanie społeczne, wykłady, konferencje, pikiety, a na przyszły rok planuje zorganizować duży koncert patriotyczny.

Takie zaangażowanie powinno być wspierane przez państwo Polskie, tymczasem Sokołowska ma problemy z policją i prokuraturą, a wszystko przez nacisk strony ukraińskiej.

WSPOMÓŻ ZBIÓRKĘ –> KLIK

Na wskutek donosu Piotra Tymy (szef Związku Ukraińców w Polsce) został przeszukany dom Katarzyny Sokołowskiej, a jej samej zostały postawione zarzuty o tzw. “mowę nienawiści”. Jako Stowarzyszenie Roty Niepodległości postanowiliśmy wziąć w obronę Panią Katarzynę Sokołowską i prosimy o pomoc finansową w celu opłacenia kosztów prawnych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY