Konfederacja bierze się za Czarzastego. Szef SLD Bronił Armii Czerwonej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Politycy Konfederacji na korytarzu Sejmowym

/ Fot. Facebook

Konfederacja chce odwołać Włodzimierza Czarzastego z funkcji wicemarszałka Sejmu. Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej bronił komunistów.

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej i jeden z trzech “tenorów lewicy”, obok Adriana Zandberga (biegał w koszulce z Marksem) i Roberta Biedronia (próbował blokować Marsz Niepodległości), bronił komunistycznych żołnierzy z Armii Czerwonej. Według szefa SLD Armia Czerwona nas “wyzwoliła” i “dała nam pokój”. Dziwne to wyzwolenie zważywszy na wojnę polsko-bolszewicką, 17 września, Katyń i przyniesienie Polsce 50 lat komunizmu, którego Polacy nie chcieli.

W związku ze skandalicznym zachowaniem polityka postkomunistycznego, Konfederacja zażądała usunięcia Włodzimierza Czarzastego z funkcji wicemarszałka Sejmu. Podczas konferencji prasowej polityków Konfederacji poinformowano także o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa. Według konfederatów, Włodzimierz Czarzasty bronił ustroju totalitarnego, zakazanego w Polsce także w konstytucji.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal! Włodzimierz Czarzasty znowu broni sowieckich żołnierzy

“Złożyliśmy dzisiaj zawiadomienie do prokuratury na Włodzimierza Czarzastego, który propaguje komunizm i uznaje wkroczenie Armii Czerwonej do Polski za wyzwolenie. Jednocześnie przedstawiliśmy wniosek o odwołanie go z funkcji wicemarszałka Sejmu RP. Wszystko w rękach PiS” – piszą działacze Konfederacji na swoich portalach społecznościowych. Czy Prawo i Sprawiedliwość pójdzie po rozum do głowy i zamiast czerwonych w Prezydium Sejmu pojawi się przedstawiciel Konfederacji?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY