Francuzi mają problem z antysemityzmem: “Zaczyna się zabijać Żydów, ponieważ są Żydami”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Francuzi mają problem z antysemityzmem i kontrowersjami ws. jego nowej prawnej definicji: “Zaczyna się zabijać Żydów, ponieważ są Żydami”- histeryzują politycy.

Francuskie Zgromadzenie Narodowe, a więc niższa izba parlamentu, przyjęła w środę przedstawioną przez rząd rezolucję, która na nowo definiuje antysemityzm. Okazało się, że treść prawnej definicji nie spodobała się nie tylko części polityków, ale także i Żydów.

Podczas głosowania nad rezolucją nie było większości z 577 deupotwanych Francuskiego Zgromadzenia Narodowego. Prezydent zdecydował, że w rezolucji rozszerzy się definicję antysemityzmu o antysyjonizm. Rezolucja zawiera definicję Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA)

Zgodnie z definicją IHRA definicja brzmi: “antysemityzm to określone postrzeganie Żydów, które może wyrażać się jako nienawiść do nich. Antysemityzm przejawia się zarówno w słowach, jak i czynach skierowanych przeciwko Żydom lub osobom, które nie są Żydami, oraz ich własności, a także przeciw instytucjom i obiektom religijnym społeczności żydowskiej”. Nie ma w niej słowa o antysyjonizmie.

CZYTAJ TAKŻE: Przynieś podpisy pod #STOP447 i wygraj książkę o Witoldzie Pileckim

Po głosowaniu odbyła się burzliwa dyskusja. Sylvain Maillard, polityk LREM mocno stwierdził, że “we Francji zaczyna się zabijać Żydów, ponieważ są Żydami”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY