30 lat od momentu reaktywacji Młodzieży Wszechpolskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Młodzież Wszechpolska

Dziś mija 30 lat od momentu reaktywacji największej organizacji nacjonalistycznej w Polsce – Młodzieży Wszechpolskiej.

“2 grudnia 1989 r. w Collegium Novum Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na Zjeździe Założycielskim odczytano list mec. Jana Jacka Nikischa, wiceprezesa przedwojennej Młodzieży Wszechpolskiej i ostatniego kierownika konspiracyjnej organizacji „Ojczyzna”.

30 lat.

Przez ten czas przewinęło się przez naszą organizację kilkadziesiąt tysięcy osób. Mieliśmy upadki i wzloty. Czas większej i mniejszej koniunktury. Ale trwamy i realizujemy naszą misję.

Naszym celem jest wychowanie. Tworzenie twardych działaczy, liderów pracy społecznej czy politycznej. Ludzi, którzy będą umieli wziąć sprawy we własne ręce, którzy będą zakładali fundacje, stowarzyszenia, partie polityczne, muzea, think-tanki czy inne, mniej oficjalne grupy wpływu.

I zachowując zdrowy krytycyzm, możemy napisać, że póki co realizujemy to zadanie z powodzeniem.

Środowisko narodowe w chwili obecnej jest praktycznie tworzone przez Wszechpolaków. Czy tych obecnych, czy to byłych działaczy – Wszechpolakiem wszak jest się do końca życia. Rozwijają swoje inicjatywy lub dołączają do już istniejących. Obecni są w zarządach podmiotów będących zinstytucjonalizowaniem obecnego ruchu narodowego.

Nasi wychowankowie piastują najwyższe funkcje społeczne, instytucjonalne czy polityczne.

I tych sukcesów nie przyćmi kilku zdrajców, którzy – niestety – też wyszli z naszych szeregów, nie zapominamy o tym, wyciągamy z tego lekcję.

Od 30 lat nieprzerwanie wychowujemy kolejne pokolenia najaktywniejszej młodzieży, ukierunkowując całe ich jestestwo na realizowanie interesu narodowego.

A jesteśmy na początku drogi, jesteśmy pewni swego, “nam się nie spieszy” jak to pisał Roman Dmowski w kontekście narodowego oddziaływania społecznego.

Młodzież ma ogromną siłę, idealizm, wiarę w siebie, nieustępliwość. Wierzymy, że jesteśmy w stanie zmieniać oblicze naszej Ojczyzny. I robimy to konsekwentnie od 30 lat.

Z tego miejsca – jako obecne pokolenie – chcemy podziękować wszystkim członkom pokoleń nas poprzedzających za ich wkład w rozwój Organizacji, zatem i w rozwój idei narodowej w Polsce.

Dziękujemy! I prosimy o wspieranie nas również i teraz, abyśmy i my mogli przekazywać tę sztafetę pokoleń w sposób efektywny. Młodzież Wszechpolska jest gwarantem siły środowiska narodowego, bo taka będzie polska idea narodowa, jakie w niej młodzieży chowanie!” – piszą wszechpolacy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY