Bolsonaro atakuje Leonarda DiCaprio: “Daje pieniądze na to, żeby podpalać Amazonię”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro zaatakował Leonarda DiCaprio: “Daje pieniądze na to, żeby podpalać Amazonię” – wprost oskarża aktora.

Przypominamy, że jakiś czas temu hollywoodzki aktor postanowił wesprzeć lasy Amazonii. Fundacja, której DiCaprio jest założycielem zapowiadała, że przekaże na ten cel aż 5 milionów dolarów. Jak podkreślał aktor – pieniądze miały pomóc w walce z gaszeniem pożarów.

Do sprawy odniósł się prezydent Brazylii: “Ten Leonardo DiCaprio to fajny gość, co nie? Daje pieniądze, żeby podpalać Amazonię” – wprost powiedział Bolsonaro i zarzucił aktorowi finansowanie pożarów tropikalnych lasów. Syn prezydenta także stwierdził, że aktor dał kilkanaście tysięcy dolarów “organizacji pozarządowej, która podpaliła Amazonię”.

DiCaprio odniósł się do sprawy na swoim Instagramie: “Przyszłość tego niezastąpionego ekosystemu jest zagrożona i z dumą wspieram grupy, które starają się go ochronić. Mimo że zasługują na wsparcie, *nie przekazaliśmy żadnych środków na rzecz wspomnianej organizacji *. W dalszym ciągu jestem zaangażowany w pomoc rdzennym społecznościom Brazylii, lokalnym władzom, naukowcom, pedagogom i ogółowi społeczeństwa, którzy niestrudzenie pracują, aby zabezpieczyć przyszłość wszystkich Brazylijczyków”

ZOBACZ TAKŻE: Polski misjonarz zamordowany w Brazylii po odprawieniu Mszy Świętej

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY