Zniszczono okno życia w Sandomierzu. Sprawca sam zgłosił się na policję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Zniszczono okno życia w Sandomierzu. Miejsce te funkcjonuje w mieście przy Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia, od 25 marca 2009 roku.

O sprawie informuje na łamach portalu gosc.pl ks. Tomasz Lis. Kilka dni temu nieznani sprawcy wybili szybę i uszkodzili klamkę. Sprawę na policję zgłosili pracownicy Caritas. Funkcjonariusze prowadzą obecnie dochodzenie.

Okazało się, że sprawca sam zgłosił się na policję i zadeklarował, że pokryje koszty naprawy uszkodzonego okna życia: “Sprawca po przeanalizowaniu sytuacji sam zgłosił się do Caritas z deklaracją pokrycia wszystkich kosztów. Nowa specjalna szyba już została zamówiona i nowe okno zostanie zamontowane w najbliższych dnia, by spełniało swoją funkcję” – zaznaczył ks. Bogusław Pitucha.

Okno życia to specjalnie przygotowane miejsce, umożliwiające matkom, które nie mogą lub nie chcą opiekować się noworodkiem, anonimowe, bezpieczne pozostawienie go w nim. W Polsce istnieje 66 takich miejsc, w największych miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY