Prezes NIK “kategorycznie zaprzecza, że zatajał stan majątkowy”. CBA zawiadamia prokuraturę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter.com/CBA

Prezes NIK odpowiada na aferę z jego udziałem i “kategorycznie zaprzecza, że zatajał stan majątkowy”. CBA zawiadamia prokuraturę.

Od dłuższego już czasu trwa afera wokół prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Mariana Banasia. Wszystko zaczęło się od programu telewizyjnego, w którym pokazano domniemane powiązania prezesa NIK ze środowiskami przestępczymi. Przez dłuższy czas przeczono tym doniesieniom, głosząc że to sposób totalnej opozycji na atakowanie partii rządzącej.

Do działań CBA postanowił odnieść się sam Marian Banaś. Jak podkreśla – cieszy się, że sprawa trafiła do prokuratury, która “skrupulatnie wyjaśni wszystkie wątpliwości”: Już dzisiaj jednak muszę kategorycznie zaprzeczyć zarzutom, że zatajałem swój stan majątkowy i mam nieudokumentowane źródła dochodów – mówi szef NIK.

Czytaj także: “Naczelnik Państwa” chce dymisji prezesa NIK. Marian Banaś ustąpi?

Z kamienicy, którą do oświadczenia majątkowego wpisał prezes NIK Marian Banaś, w której funkcjonował hotel na godziny, w sobotę wieczorem zniknęły wszystkie informacje i tabliczki o prowadzonej tam działalności. W Internecie można jednak wciąż znaleźć opinie osób, które wynajmowały pokoje: “K. ma dużo klientów, ale głównie takich na godziny… i z tego słynie. Co trzy godziny przychodzą inne pary w celu… wiadomym. Nikt tak naprawdę nie przychodzi tam na nocleg”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY