REKLAMA

Polaków czekają kolejne drastyczne podwyżki. Tym razem w górę autogaz, benzyna i ON

Polaków czekają kolejne drastyczne podwyżki. Tym razem w górę pójdą ceny za autogaz, benzynę i ON. To już kolejne zapowiedziane i prognozowane wzrosty cen.

Ostatni tydzień listopada to drastyczny wzrost detalicznych cen paliw – po kieszeni dostają przede wszystkim kierowcy. Jak zaznacza portal bankier – są to kolejne wzrosty, a cena w przeciągu miesiąca może się zmienić.

„To wzrost aż o 12 gr/l w ciągu tygodnia! W całym listopadzie autogaz podrożał o 30 gr/l, co oznacza podwyżkę o 15%” – podkreśla portal i zauważa, że ceny wzrosły także dla posiadaczy diesli.

„Póki co wciąż utrzymuje się prawdopodobieństwo kontynuacji kilkugroszowych podwyżek cen detalicznych wszystkich paliw. Chociaż ceny benzyny nie przekroczyły jeszcze poziomu średniego 5 zł/l, a oleju napędowego przekroczyły ten poziom nieznacznie, to sytuacja na koniec roku może być mniej korzystna dla kierowców. Za paliwa, a zwłaszcza za benzynę możemy płacić więcej niż przed rokiem” – komentuje analityk BM Reflex.

To nie ostatnie podwyżki, które czekają Polaków. Gminy zapowiedziały także wzrost opłat za usługi komunalne. Mieszkańcy wielu polskich miast zapłacą więc również więcej za wywóz śmieci. Tymczasem przeciętna polska rodzina już płaci 3 tys. zł rocznie na usługi komunalne. Podwyżki wymusza oprócz zmian w prawie także sytuacja na rynku odpadowym.

Zdrożeje alkohol i wyroby tytoniowe. Nowa zmiana podwyższa stawki akcyzy na alkohol etylowy i wyroby tytoniowe o 10 proc.: „Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie zmian w ustawie (…) o podatku akcyzowym (…), których głównym celem jest realizacja działań w obszarze podatków.”

REKLAMA

Komentarze