Erdogan naśmiewa się z Macrona: “Sprawdź, czy nie jesteś w stanie śmierci mózgowej”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Recep Erdogan

Recep Erdogan / Fot. Wikipedia Commons

Erdogan naśmiewa się z Macrona i wprost mówi do francuskiego polityka: “Sprawdź, czy sam nie jesteś w stanie śmierci mózgowej”.

Erdogan odniósł się do słów prezydenta Francji na temat śmierci mózgu NATO. W Stambule wprost stwierdził, że to Macron ma “chore i powierzchowne” podejście do Sojuszu. Dodał także, że to prezydent “powinien sprawdzić, czy sam nie jest w stanie śmierci mózgowej”.

Francja była zaskoczona słowami tureckiego polityka. Macron zapowiedział, że na dywanik zostanie wezwany ambasador. Tymczasem Erdogan zaatakował francuskiego polityka także za masowe protesty, które trwają już od 2018 roku: “Uwierzcie mi, Macron jest bardzo niedoświadczony. Nie ma pojęcia czym jest walka z terroryzmem. Dlatego żółte kamizelki dokonały inwazji”.

MSZ Francji zareagowało na słowa polityka i postanowiło wezwać na dywanik tureckiego dyplomatę: “Jeśli chodzi o ostatnie wyczyny prezydenta Turcji, to nie są to oświadczenia, to są zniewagi – powiedział Reutersowi przedstawiciel administracji – Spodziewamy się, że prezydent Erdogan to wyjaśni” – mówi pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY