Drony dostarczają więźniom nielegalne towary. System bezpieczeństwa kosztował 400 000 €

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / fot. TryJimmy, pixabay.com

W jednym z francuskich więzień drony dostarczają więźniom nielegalne towary. Okazuje się, że robią to mimo modernizacji systemu bezpieczeństwa, który kosztował kilkaset tysięcy euro.

“W zakładzie karnym w Carquefeu k/Nantes przestępcy dostarczają więźniom rozmaite towary, w tym komórki i narkotyki, przy pomocy dronów. Niedawno w tym wiezieniu przeprowadzono modernizacje systemów bezpieczeństwa za 400 000 €” – informuje Adam Gwiazda na Twitterze.

Lokalne więzienie Force Ouvrière jest oburzone, że drony, używane do „dostarczania” zatrzymanych, mogą przelatywać i lądować w więzieniu Carquefou w pobliżu Nantes: “Jak zawsze przestępcy są o krok do przodu, wykorzystują nasze luki w zabezpieczeniach, wykorzystując technologię”.

Okazuje się, że przestępcy radzą sobie pomimo obecnych na miejscu strażników oraz modernizacji systemu bezpiczeństwa, który kosztował aż 400 000 euro. Jak tłumaczą się władze więzienia: “agenci zostali przykuci codzienną pracą”.

Więzienie twierdzi, że zapewnia “wsparcie personelowi, który pomimo wszystkich wysiłków, pomaga bezradnemu zakładowi karnemu w Berezinie” i ostrzega „ponownie władze o niebezpieczeństwach i niepewności, które obciążają personel”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY