Eksperci ostrzegają przed Black Friday: “Chrońmy nasze portfele”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Eksperci ostrzegają przed wielkimi obniżkami w Black Friday: “Chrońmy nasze portfele” – apelują do Polaków.

“Back Friday, Cyber Monday, a chwilę później Dzień Darmowej Dostawy i w końcu Boxing Day – to maraton okazji dla klientów. To wtedy najczęściej kupujemy ubrania i obuwie czy urządzenia elektroniczne, bo sklepy oferują je w atrakcyjnych cenach. Rośnie więc kreatywność handlowców, ale wraz z nią spada nasza czujność i uwaga” – ostrzega Andrzej Kulik, ekspert Rzetelnej Firmy.

Także UOKiK ostrzega Polaków przed zbliżającymi się promocjami: “Wyprzedaże czy super okazje to wiele haczyków na konsumentów. “Średnio podczas promocji, wyprzedaży czy super okazji notujemy około 10 proc. nieprawidłowości, to nie konsument łowi okazje, ale raczej wpada w sidła tych co je organizują” – wskazuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

“Z naszego doświadczenia wynika, że tzw. super okazje oznaczają zazwyczaj dla konsumentów wiele haczyków i pułapek, bo to nie konsument łowi okazje, ale raczej wpada w sidła tych co je organizują (…) Na przykład wiele lat temu królowały informacje, że kupując coś taniej mamy np. ograniczone prawo do reklamacji. Stwierdzenie jest nieprawdą, na szczęście spotykamy się z takimi przypadkami sporadycznie” – podkreśla UOKiK.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY