Portugalia chce większego otwarcia UE na imigrantów, bo… Europa się starzeje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Portugalia wpadła na pomysł jak rozwiązać problem starzejącej się Europy. Rząd oczekuje od UE jeszcze większego otwarcia na imigrantów.

Rząd Portugalii przekazał mediom, że oczekuje od Ursuli von der Leyen większego otwarcia na imigrantów. Portugalskie MSZ podkreśliły, że popierają nowy program Komisji Europejskiej, ale jednocześnie chcą, aby do UE przybyli nowi imigranci.

“Liczymy, że KE uda się stworzyć nowe kanały legalnej migracji do Europy” – powiedziała podczas konferencji przedstawicielka rządu, Antonia Costy – “Musimy jednak znaleźć jakieś rozwiązanie (…) ponieważ kontynent europejski się starzeje i potrzebuje młodej siły roboczej”.

Portugalia chce, aby Komisja Europejska utworzyła więcej nowych ośrodków dla imigrantów z Syrii, Iraku oraz Erytrei. Jak mówiła przedstawicielka rządu – UE musi jak najszybciej skoordynować napływ nowych imigrantów.

Antonia Costy podkreślała, że “niezbędne jest również stworzenie najlepszych warunków do przyjmowania”. Zapewniała także, że chce, aby imigranci przybywali do UE legalnie: “Jeśli potrzebujemy ich, to musimy im pomóc dostać się do Europy w sposób legalny” .

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY