REKLAMA

Sumliński odpiera ataki – Będzie wystosowany pozew w kierunku Pińskiego [WIDEO]

REKLAMA

Znany publicysta Wojciech Sumliński odpiera ataki prawicowych publicystów. W stosunku do Jana Pińskiego zamierza wystosować pozew sądowy. Wokół publicysty rozgorzała się gorąca dyskusja na temat jego nowej książki „Powrót do Jedwabnego”.

W ostatnich dniach przez kilku prawicowych publicystów i dziennikarzy został zaatakowany Wojciech Sumliński związku z jego nową książką „Powrót do Jedwabnego”. Wśród nich między innymi Jan Piński, Tomasz Sommer, czy tez Dorota Kania.

Zobacz także: Znowu szkalują Polaków w Izraelu. „Polacy wyjechali na wakacje”

„A teraz pytanie, czemuż to, ta dyskryminowana rzekomo książka o Jedwabnem nie mogła być od razu promowana na Foksal…w Klubie Ronina. Odpowiedź we wcześniejszych moich wpisach” – pisał na Twitterze Jan Piński.

Natomiast redaktor naczelna Telewizji Republika, Dorota Kania wyśmiała problemy Wojciecha Sumlińskiego uznając go za niewiarygodnego – „Blokada i dyskryminacja. Naprawdę ktoś w to jeszcze wierzy?”.

https://twitter.com/DorotaKania2/status/1199279463571345410

„Dziś spotykam się z mecenasem Łukaszem Moczydłowskim i kieruje pozew w trybie karnym i cywilnym. Pozwy sądowe przeciwko dziennikarzom są ostatecznością. Rozpoczęcie kroków prawnych przeciwko Pińskiemu, Sommerowi jest spowodowane ilością kłamstw wypowiedzianych na mój temat” – poinformował Wojciech Sumliński.

Aby uwiarygodnić przeszkody z jakimi się zmagał znany dziennikarz śledczy, przytoczył wczorajszy artykuł gazety wyborczej o tym jak gmina żydowska blokowała spotkania we wcześniej umówionych lokalach.

„Wczorajsza Gazeta Wyborcza napisała, że gmina żydowska potwierdziła interwencję w domu pielgrzymów Amicus, a także blokadę Centrum Kultury przy ul. Dewajtis” – powiedział.

Wywiad z Wojciechem Sumlińskim w materiale poniżej:

REKLAMA

Komentarze