Turcja wykorzystuje Polskę do swoich celów! Co zrobi NATO?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dochodzą do nas skandaliczne informacje. Turcja wykorzystuje Polskę do swoich celów na Bliskim Wschodzie! Jak zachowa się w tej sytuacji NATO?

Polska stała się zakładnikiem Turcji. Przypominamy, że Turcja jest państwem członkowskim NATO. Od dłuższego już czasu prowadzi swoją politykę bez omawiania jej z Sojuszem Północnoatlantyckim, na co bardzo mocno narzekał ostatnio prezydent Francji, Emmanuel Macron. Turcy zaatakowali terytorium Syrii, niszcząc Kurdów, którzy jeszcze niedawno byli sojusznikami państw NATO w walce z Państwem Islamskim.

Turcja żąda od NATO uznania wojsk kurdyjskich za jednostki terrorystyczne. Oczywiście nie jest to proste, bo trzeba byłoby wytłumaczyć “demokratycznej opinii publicznej” to, że dotychczasowych sojuszników uznaje się za terrorystów. Jeśli NATO nie spełni oczekiwań Turcji, ci drudzy zablokują NATO-wski plan na tzw. “flankę wschodnią”. Ucierpi więc wizja bezpieczeństwa Polski, którą polskie władze realizują od lat. Działa to także na korzyść Rosji.

ZOBACZ TAKŻE: Znowu szkalują Polaków w Izraelu. “Polacy wyjechali na wakacje”

Turcja stawia więc ultimatum. Oczywiście z jednej strony nie można mieć pretensji, że Turcy realizują punkty swojego interesu narodowego. Polskie władze muszą zrozumieć, że świat się zmienia – każde państwo będzie realizowało własne interesy. W tej rzeczywistości Polska nie może stawiać tylko na jedną, natowsko-amerykańską kartę. Sprzedanie przez USA Kurdów Turkom jest tego najlepszym dowodem. Dbajmy o własny interes narodowy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY