Adam Szłapka nowym szefem Nowoczesnej. “Nowoczesna restart”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikipedia

Nowym szefem Nowoczesnej został poseł Adam Szłapka. Zastąpił on na tym stanowisku Katarzynę Lubnauer. Nie wiemy jeszcze jak przeżyją to feministki.

Jak informowaliśmy wczoraj, podczas konwencji partii Nowoczesna z funkcji przewodniczącej zrezygnowała Katarzyna Lubnauer. “Wybory europejskie i parlamentarne przegraliśmy i jako partia i jako koalicja. Jako jedna z liderek Koalicji Obywatelskiej biorę na siebie odpowiedzialność za wynik wyborczy i składam dzisiaj rezygnację z funkcji przewodniczącej Nowoczesnej” – podsumowała ostatni czas partii.

Jak można było się spodziewać, nowym szefem dawnej partii Ryszarda Petru został młody poseł Adam Szłapka. Młody mężczyzna zastąpił więc kobietę. Nie wiemy jeszcze jak przeżyją to feministki. Adam Szłapka to polityk urodzony w 1984 roku w Kościanie i z tym miastem jest związany. W latach 2006-2010 był radnym tego miasta. Pracował też w Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Katarzyna Lubnauer zrezygnowała z kierowania Nowoczesną

Potem zaangażował się w politykę parlamentarną. Dostał się do Sejmu z listy Nowoczesnej, a w październikowych wyborach w tym roku z list Koalicji Obywatelskiej. Przez ostatnich kilka lat pełnił funkcję sekretarza generalnego Nowoczesnej. “Dziś nadszedł ten moment, kiedy musimy się na nowo zdefiniować, kiedy musimy na nowo przemyśleć nasze działania. Dzisiaj mówimy: Nowoczesna restart”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY