Katarzyna Lubnauer zrezygnowała z kierowania Nowoczesną

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Potwierdziły się ostatnie doniesienia. Na dzisiejszej konwencji Nowoczesnej z funkcji przewodniczącej zrezygnowała Katarzyna Lubnauer. “Przegraliśmy…”

Potwierdziły się informacje, które docierały do nas w ostatnim czasie. Wczoraj pisaliśmy, że na dzisiejszej konwencji zrezygnować ma Katarzyna Lubnauer. Faktycznie, złożyła ona dzisiaj rezygnację z funkcji przewodniczącej. Jak to bywa z politykami Nowoczesnej, na szczerość stać ich dopiero wtedy, kiedy rezygnują. Katarzyna Lubnauer przyznała, że powodem rezygnacji jest całkowita porażka partii.

“Wybory europejskie i parlamentarne przegraliśmy i jako partia i jako koalicja. Jako jedna z liderek Koalicji Obywatelskiej biorę na siebie odpowiedzialność za wynik wyborczy i składam dzisiaj rezygnację z funkcji przewodniczącej Nowoczesnej”. Podkreśliła też, że nie ma poczucia sukcesu, jest niezadowolona z obecnej pozycji partii i że nie można na tym poprzestać, bo “Nowoczesna jest Polsce potrzebna”.

ZOBACZ TAKŻE: Lubnauer przestanie być szefową Nowoczesnej? Okaże się jutro

Przypomnijmy, że z partii która przed kilku lat przewyższała Platformę Obywatelską w sondażach, dzisiaj jest ona ledwie partią satelicką dla PO. Na 134 posłów, którzy 13 października dostali się do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej, tylko osiem miejsc zajmują politycy związani z Nowoczesną. Wina w tym oczywiście całkowitej kompromitacji Ryszarda Petru, ale także błędów Lubnauer. Nowym szefem prawdopodobnie będzie Adam Szłapka.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY