Brytyjska gazeta: “Drogi zaprojektowane przez mężczyzn zabijają kobiety”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Droga.

/ fot. Wikipedia

Granice absurdu zostały przekroczone? Na profilu Adama Gwiazdy można przeczytać zaskakujący fragment z brytyjskiej gazety: “Drogi zaprojektowane przez mężczyzn zabijają kobiety”.

“To jest napisane zupełnie na serio w poważnej brytyjskiej gazecie: “Drogi zaprojektowane przez mężczyzn zabijają kobiety. I uniemożliwia milionom ludzi jazdę na rowerze.” Już widzę tajny sabat Patriarchatu projektujący jak najbardziej kobiecobójcze drogi” – napisał na Twitterze Adam Gwiazda.

Na stronie The Guradnia Helen Pidd napisała artyukuł na temat kobiet i bezpieczeństwa na drogach. I jak zaznacza autorka – powodem dla którego to więcej mężczyzn porusza się na rowerze jest bezpieczeństwo, a nie możliwość popsucia fryzury: “Głównym powodem, dla którego większość kobiet nie jeździ na rowerze w Wielkiej Brytanii, jest to, że uważają jazdę za niebezpieczną”.

“Xavier Brice z Sustrans uważa, że ​​winni są planiści miast. „Pięćdziesiąt jeden procent populacji Wielkiej Brytanii to kobiety, ale większość naszych miast nie projektuje dróg i ulic dla kobiet na rowerze” – mówi. Co według portalu może pomóc? Większa reprezentacja kobiet wśród planistów transportu i inżynierów projektujących ulice. Ale jak podkreśla gazeta – większość liderów rady, którzy decydują o sposobie wydatkowania budżetu na transport, to mężczyźni.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY