Polska najbardziej antysemickim krajem? Badania finansowali… Niemcy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Polskie media obiegła informacja o wynikach badań żydowskiej ADL. Wynika z niego, że Polska jest najbardziej antysemickim krajem – okazuje się jednak, że to Niemcy zapłacili za badanie.

Według najnowszego badania organizacji żydowskiej ADL, Polska jest najbardziej antysemickim krajem na świecie. Oprócz naszego kraju na liście znajdują się takie państwa jak Węgry, RPA, czy Ukraina. Za antysemickie uznano m.in. stwierdzenie o dużej sile Żydów w biznesie.

“Te wyniki stanowią jasny sygnał alarmowy, że trzeba jeszcze dużo zrobić w kwestii edukacji dużej części populacji w tych krajach, aby zwalczyć bigoterię, a także zająć się problemami bezpieczeństwa tam, gdzie mnożą się przypadki przemocy” – ocenił wyniki badań, Jonathan Greenblatt, dyrektor generalny ADL.

Okazuje się, że badania zostały sfinansowane przez wielki niemiecki koncern. O sprawie poinformował na Twitterze Marcin Makowski. Jak wyglądało badanie antysemityzmu? Jeżeli na jedno z pytań które zadano w ankiecie odpowiedziało się twierdząco uznawano wtedy ankietowanego za antysemitę. Między innymi stwierdzenie, że żydzi mają dużą kontrolę nad globalnymi mediami, czy też że Żydzi mają duży wpływ w biznesie.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY