Międzynarodowy nakaz aresztowania argentyńskiego biskupa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bazylika św. Piotra w Rzymie

medianarodowe / Fot. wikimediacommons

Argentyńskie władze wydały międzynarodowy nakaz aresztowania biskupa Gustavo Zanchetty. Przeciwko niemu toczy się postępowanie karne. Przedstawiane są mu zarzuty nadużycia seksualnego. Duchowny nie odpowiadał na wezwania do prokuratury.

Przeciwko biskupowi Gustavo Zanchetta toczy się postępowanie karne. Jest to związane z nadużyciami seksualnymi do jakich miało dojść w seminarium duchownym w Argentynie.

Zobacz także: Klaudia Jachira jest obrzydzona polskim zwyczajem. „Mnie to brzydzi”

Argentyńskie władze wydały międzynarodowy nakaz aresztowania podejrzanego biskupa, gdyż nie odpowiadał na wezwania do wstawienia się do prokuratury na przesłuchanie.

“Po co opowiadam to wszystko? By powiedzieć ludziom niecierpliwym, mówiącym, że papież nic nie zrobił, iż papież nie musi codziennie ogłaszać tego, co robi, ale w tym przypadku od początku nie stał i przyglądał się” – mówił w ubiegłym roku papież Franciszek.

Ojciec Święty po wezwaniu do Watykanu namawiał dawnego kompana do złożenia rezygnacji oraz udania się na badania psychologiczne.

W latach 2013-2017 roku bp Zanchetta kierował północnoargentyńską diecezją Orán. Z kolei w grudniu 2017 r. duchowny został mianowany asesorem Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej.

wp

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY