Francję czeka paraliż? Tysiące traktorów rusza na Paryż. Rolnicy są wściekli

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Francję czeka paraliż? Tysiące traktorów chce wyruszyć na Paryż. Rolnicy są wściekli – zapowiadają ogromne protesty przeciwko polityce rządu Macrona.

Ponad tysiąc traktorów wyruszy na Paryż już 27 listopada. Protest jest organizowany przez centralę związkową FNSEA oraz związek Młodych Rolników: “Rolnicy oczekują od Prezydenta Republiki konkretnych reakcji na przyjęte (przez nich) stanowisko (…). Jednym zdaniem: czy Francja potrzebuje jeszcze swoich wieśniaków?”

Rolników będą popierać żołte kamizelki – manifestanci nie odpuszczają i nadal organizują manifestacje w największych miasta. Krytykują rząd i wytykają policji brutalność. Ruch zorganizował w ten weekend kolejne protesty w największych miastach Francji. Policja podaje, że w całym kraju wyszło na ulice nawet 28 tysięcy osób. Liderzy żółtych kamizelek podają jednak, że na francuskich ulicach pojawiło się około 40 tysięcy protestujących.

Tymczasem minął rok od pierwszych wielkich protestów w Paryżu przeciwko polityce rządu Macrona. Protestujący nie zamierzają przestać manifestować. Żółte kamizelki stały się synonimem ruchu przeciwko polityce francuskiego rządu. W protestach brało udział nawet kilkaset tysięcy ludzi.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY