Burzliwa noc w Sejmie. Pawłowicz, Piotrowicz i Stelin w TK

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ sejm.gov.pl

Za nami bardzo gorąca noc w Sejmie. PiS przegłosował Krystynę Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza oraz Jakuba Stelina do Trybunału Konstytucyjnego.

Wczoraj w Sejmie działo się bardzo dużo. Byliśmy świadkami nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych czy ustawy o akcyzie. Przegłosowano także dwóch wiceprzewodniczących Trybunału Stanu: zostali nimi Piotr Łukasz Andrzejewski (poparcie PiS) oraz Marek Chmaj (poparcie KO).

Olbrzymie emocje wzbudzał wybór osób do Trybunału Konstytucyjnego. Kandydatami byli: Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz oraz Jakub Stelin. Pojawił się napis “Hańba” (trzymany oczywiście między innymi przez Klaudię Jachirę) i różne okrzyki, np. “Precz z komuną”. Miało to oczywiście dotyczyć tego, że Stanisław Piotrowicz był prokuratorem w czasie stanu wojennego. Wszystkie trzy kandydatury jednak przeszły.

ZOBACZ TAKŻE: Raport ws. restytucji mienia żydowskiego gotowy: “wywoła prawdziwą burzę”

Dużo emocji pojawiło się także przy głosowaniu osób do obsadzenia czterech miejsc w KRS. Każdy poseł mógł zagłosować na czterech przedstawicieli z sześciu zgłoszonych kandydatur. Pierwsze głosowanie zostało anulowane przez marszałek Elżbietę Witek. Wywołało to oburzenie opozycji. Emocje podsyciła przypadkowo nagłośniona przez mikrofony wypowiedź jeden z polityk PiS, w której mówi “Trzeba anulować, bo przegramy”. Po powtórzeniu głosowania kandydatury PiS przeszły.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY