Konfederacja punktuje w Sejmie po exposé Morawieckiego: “To jest zdrada!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Braun

W Sejmie rozgorzała debata po exposé Morawieckiego: “To jest zdrada!” – grzmiał z sejmowej mównicy Grzegorz Braun z Konfederacji. Poseł zacytował przy tym słynny wiersz.

“Jesteście grupą rekonstrukcji historycznej sanacji” – grzmiał Braun z mównicy – Dla pana to komplement. Nad pańskim biurkiem, ministrze, wisi naturalnej wielkości, jeśli dobrze pamiętam, Kostka-Potocki, z piekła rodem, wielki mistrz Wielkiej Masonerii w Polsce. Więc dla pana to są najlepsze wzorce, my się od nich odżegnujemy, my je potępiamy”.

“W Sejmie mówili o bezpieczeństwie narodowym ludzie, którzy jego gwarancji upatrują w sprowadzaniu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej. To jest zdrada!” – powiedział poseł Konfederacji – “Pan premier powoływał się na duchy wielkich poetów, pięknych Polaków, Norwida, Trzebińskiego. Mnie się przypomniał inny nasz mały wieszcz, Gałczyński”.

“Jeżeli tedy sanki usłyszysz i dzwonki ich tajemnicze, wiedz: to minister w skupionej ciszy nacisnął taki guziczek, że gwiazdki dzwonią i gwiazdki lśnią nad miastem i nad wsią” – mówił polityk.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY