Pogrzeb arcybiskupa Paetza. Kontrowersyjne działania Kościoła

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Trwa pogrzeb arcybiskupa Paetza. Kontrowersyjny duchowny oskarżany był o molestowanie księży. Pogrzeb za zamkniętymi drzwiami i z ochroną.

Kościół katolicki przechodzi obecnie wiele problemów. Uroczystości pogrzebowe kontrowersyjnego arcybiskupa Paetza za zamkniętymi drzwiami katedry, z ochroną, niewpuszczaniem do niej wiernych na pewno nie pomogą w ich rozwiązaniu. Na szczęście oburzenie wielu wiernych Kościoła i obrońców tradycji poskutkowało i ciało nie zostanie pochowane w katedrze.

Trumna została wyniesiona z poznańskiej katedry, a następnie przewieziona na cmentarz parafialny św. Antoniego Padewskiego na Starołęce, gdzie spoczywa już brat kontrowersyjnego duchownego. Przypomnijmy, że arcybiskup Paetz oskarżany był o molestowanie seksualne księży i kleryków. W konsekwencji np. nie mógł wygłaszać kazań. Informacja, że zostanie pochowany w katedrze wywołały spory opór.

ZOBACZ TAKŻE: Będzie rozłam w Kościele? Ks. Isakowicz-Zaleski się martwi

Wielu obrońców Kościoła “walczącego” i tradycyjnych wartości wypowiedziało się o całej tej sprawie bardzo krytycznie. Księża również protestowali przeciwko chowaniu arcybiskupa Paetza w poznańskiej katedrze. Kilka dni temu szczególnie prawdziwie wypowiedział się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. “Abp Paetz jest na Sądzie Bożym. Nigdy nie przeprosił swoich ofiar. Niech Dobry Pan się nad nim zlituje”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY