Rafał Ziemkiewicz znowu krytykuje PiS. “Myślenie sanacyjne”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ źródło: youtube/MN

Rafał Ziemkiewicz znowu krytykuje Prawo i Sprawiedliwość. Kontrolowana opozycja czy otwieranie oczu? Oskarża partię rządzącą o “myślenie sanacyjne”.

W programie “Polityczne Podsumowanie Tygodnia” w telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz znów zaczął podgryzać PiS. “Być może są to już ostatnie dzwonki alarmowe, bo to myślenie sanacyjne. To nie jest moja obsesja kiedy mówię, że to jest sanacja, taka grupa rekonstrukcyjna, a sanacja niewiele dobrego dla Polski zrobiła. Polega na tym, że nie myśli się o instytucjach, tylko instytucje się szykuje pod konkretnych ludzi, a ludzi się ustawia według napięć frakcji”.

Tym razem chodziło o olbrzymi, rozrośnięty, biurokratyczny i pełny wiceministrów rząd Prawa i Sprawiedliwości. W drugim rządzie Mateusza Morawieckiego, według Rafała Ziemkiewicza, znajduje się kilka całkowicie zbędnych ministerstw. Nie są to poglądy kontrowersyjne. Politycy Ruchu Narodowego od lat podkreślają, że ideowy prawicowiec, katolik, konserwatysta czy narodowiec nie może popierać Prawa i Sprawiedliwości. RAZ krytykuje, ale… popiera, dba, martwi się o rząd PiS.

ZOBACZ TAKŻE: Ranking europejskich nacjonalizmów. Jest też Polska

“Mamy z Rafałem Ziemkiewiczem pewien problem. Od lat nazywa się on “endekiem”, krytykuje PiS, ale kiedy przychodzą wybory, zawsze obraca działa w stronę rzeczywistej, narodowej alternatywy dla PiS. Wygląda to więc na koncesjonowaną opozycję na zasadzie “ty nas pokrytykuj, a kiedy nasi przeciwnicy ci zaufają, zacznij krytykować ich, wzbudzając nieufność” – mówią narodowcy. Przedwyborcze ataki RAZ-a na Konfederację właśnie o tym świadczą.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY