Afera z rasistowskim atakiem na kościół. Okazało się, że napastnicy i duchowny to czarnoskórzy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Kapsztadzie prasa donosiła o wielkiej aferze z rasistowskim atakiem na kościół. Okazało się, że napastnicy i duchowny to czarnoskórzy. O sprawie informuje Adam Gwiazda.

“Prasa donosi o rasistowskim ataku na kościół, gdzie anglikański arcybiskup Thabo Makgoba udziela schronienia nielegalnym imigrantom. Problem w tym, że i napastnicy, i imigranci, i sam duchowny to Murzyni” – napisał na Twitterze Gwiazda.

O aferze z rasistowskim atakiem piszą także największe media. BBC News poinformowało, że arcybiskup Kapsztadu został ranny podczas bójki w kościele, w którym schroniły się setki migrantów żądających relokacji z Południowej Afryki. Cudzoziemcy pochodzą głównie z innych krajów afrykańskich.

Thabo Makgoba i inni zostali zaatakowani przez cudzoziemców po tym, jak poprosili ich o opuszczenie kościoła, ponieważ był przepełniony. Materiał emitowany przez eNCA pokazuje walkę toczącą się w kościele metodystów w Kapsztadzie. Chris Nissen, komisarz ds. praw człowieka w Południowej Afryce został również atakowany.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY