Wielka czystka na Facebooku. Portal usunął 5 miliardów kont i 50 milionów postów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Laptop.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. unsplash.com

Wielka czystka na Facebooku. Portal zdecydował się usunąć aż 5 miliardów kont i 50 milionów postów. Jak tłumaczy – walczy z fałszywymi kontami.

Portal Spidersweb.pl donosi, że zwiększa się cenzura na Facebooku. Do końca roku portal społecznościowy ma usunąć aż 7 miliardów fałszywych kont – jest to liczba ludzi na świecie.

Na Facebooku rośnie także cenzura – do końca roku mają się zwiększyć obostrzenia ws. liczby zakazanych treści umieszczanych w serwisie. Algorytm portalu wykrył aż 11,6 mln tego typu postów – od stycznia do października ponad 25 milionów.

Portal wprowadza także inne zmiany – postanowił zmienić swój slogan. Zmiana pozostała praktycznie niezauważona przez użytkowników. Okazuje się, że serwis postanowił zmienić hasło podczas rejestracji – dotychczas brzmiał on „To jest (i zawsze będzie) darmowe!”. Teraz można zobaczyć napis: “To szybkie i proste”.

Specjaliści tłumaczą, że wynika to m.in. z afer dotyczących handlowania danych użytkowników. “Walutą Facebooka były i nadal są dane osobowe użytkowników. Nigdy nie była ona jednak darmowa, ponieważ dane są wiele warte” – podkreśla prawnik José Antonio Castillo w rozmowie z hiszpańską redakcją Business Insidera.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY