14-latka zgwałcona przez 5 imigrantów. Burmistrz: “nie ma absolutnego bezpieczeństwa”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

14-latka został gwałcona przez 5 imigrantów w niemieckim mieście Ulm. Burmistrz tłumaczy, że “nie ma czegoś takiego jak absolutne bezpieczeństwo”.

“14-latka zgwałcona przez 5 azylantów w Halloween. Reakcja burmistrza z CDU: “Ulm to bezpieczne miasto, ale nie ma czegoś takiego jak absolutne bezpieczeństwo. Rodzice mają obowiązek dopilnować, by nieletnia dziewczynka nie latała sama po mieście” – informuje Adam Gwiazda.

We wtorek policja Ulm ogłosiła, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie domniemanego gwałtu na 14-letniej dziewczynie. Wkrótce potem burmistrz Gunter Czisch skomentował sprawę, czym wywołał wiele kontrowersji.

“Jestem tak samo zszokowany jak inni, kiedy to czytam. Ulm to bezpieczne miasto, ale nie ma czegoś takiego jak absolutne bezpieczeństwo. Jestem wdzięczny za szybką odpowiedź ze strony organów bezpieczeństwa. To bardzo ważny sygnał” – pisze w oświadczeniu burmistrz.

“Zastanawiam się jednak czego chce 14-letnia dziewczynka w nocy w Ulm. Rodzice mają obowiązek dopilnować, aby nieletnia dziewczynka nie chodziła sama po mieście. Mówię to wyraźnie, ponieważ wszyscy musimy wziąć na siebie obowiązek, jeśli chcemy zapobiec takim przypadkom” – pisał polityk.

Słowa burmistrza komentowali internauci, którzy uznali, że wydając takie oświadczenie polityk stanął po stronie gwałcicieli. Kilka dni później mężczyzna wydał kolejne oświadczenie, w którym przerosił za poprzednie słowa: “Takie przestępstwo jest okropne i trudne do uwierzenia. Moje współczucie kieruję do ofiary i jej rodziny. Życzę poszkodowanej wszelkiej siły i pomocy potrzebnej do poradzenia sobie z tą traumą”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY