Kardynał Sarah uratował Kościół przed zgorszeniem: Prawie wyświęcono kobietę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. François-Régis Salefran / CC BY-SA 4.0

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego kardynał Robert Sarah uchronił Kościół Katolicki przed zgorszeniem. Do jednego z francuskich seminarium dopuszczono kobietę po zmianie płci. Duchownemu w porę udało się zablokować jej wyświęcenie na kapłana.

Robert kardynał Sarah opowiedział o pewnym procederze jaki miał miejsce ostatnio we francuskim seminarium duchownym podczas spotkania w Mediolanie. Wyznał wówczas, że zablokował wyświęcenie kobiety, która przeszła zmianę płci.

Zobacz także: Marsz Niepodległości zapowiada profesjonalną kampanię skierowaną do zagranicznego odbiorcy

Początkowo nic nie wskazywało na to, że kardynał podzieli się z wiernymi taką szokującą informacją, zwłaszcza podczas spotkania o papieżu emerycie Benedykcie XVI.

Tam gdzie Bogu odmawia się centralnego miejsca, tam i człowiek traci przynależną mu pozycję. Na tym opierały się totalitaryzmy XX w. i z tego wypływa też współczesny totalitaryzm relatywizmu. Jednym z tego przejawów jest ideologia gender, która jest lucyferską odmową przyjęcia od Boga swej natury. Dociera to również do Kościoł” – mówił Sarah.

Następnie powiedział o skandalu we francuskim seminarium, gdzie niemal doszło do wyświęcenia kobiety – “Musiałem interweniować, aby zatrzymać święcenia diakonatuKto zmienia płeć, ten buntuje się przeciw Bogu“.

Ksiądz Daniel Wachowiak obawia się, że takie sytuację będą coraz częstsze. Wyraźnie zaznacza, że nie wolno iść na kompromisy.

pch24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY