Włoscy katolicy wolą Matteo Salviniego od papieża Franciszka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Włoscy katolicy wolą Matteo Salviniego od papieża Franciszka. Włoskie media podają, że Liga jest pierwszą partią wśród katolików.

“Włoscy katolicy wolą Matteo Salviniego od Franciszka. Liga jest pierwszą partią wśród katolików: zarówno wśród praktykujących często (32,7%), jak i praktykujących rzadziej (38,4%) lub okazyjnie (35,4%)” – podaje na Twitterze Adam Gwiazda.

Salvini był wielokrtonie atakowany za swoje katolickie poglądy. Zarówno przez lewicę, jak i niektórych duchownych. Kilka miesięcy temu ksiądz Giorgio De Capitani, który jest przeciwnikiem wicepremiera Włoch, obrażał Salviniego i wzywał do zabicia polityka. Nazwał wyborców Ligi “bandą idiotów”, a Salviniego “kawałkiem gówna”.

W maju bieżącego roku polityk został skrytykowany przez dzienniki katolickie za publiczne okazania wiary w Boga. Znamienne jest to, że podczas wiecu z gościnnym udziałem Marine Le Pen wezwał świętych oraz zawierzył swoje życie Matce Bożej pokazując różaniec. Kiedy podczas swojej przemowy wymienił imię obecnej Głowy Kościoła, papieża Franciszka wśród zebranego tłumu rozległy się gwizdy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY