Basałaj: Oddanie meczu walkowerem opcją

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons

Przez ostrzały rakietowe Polska może oddać mecz walkowerem z Izraelem. Zaplanowany na 16. listopada, mecz może się nie odbyć lub zostać przeniesiony w inne miejsce. Janusz Basałaj informuje, że najważniejsze jest bezpieczeństwo piłkarzy, a UEFA nie chce przełożyć spotkania na inny termin.

Do kuriozalnej sytuacji może dojść w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa naszych zawodników. Janusz Basałaj nie wyklucza oddanie meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Europy walkowerem. Brane pod uwagę są także inne opcje.

“Sytuacja jest dynamiczna i wszystko jest możliwe. W środę o 13.00 Polski związek Piłki Nożnej wyda w tej sprawie ostateczną decyzję” – stwierdził dyrektor ds. komunikacji medialnej przy PZPN.   

Zobacz także: Roty zebrały na Marszu Niepodległości dużo podpisów. Zbierajmy dalej!

Priorytet bezpieczeństwa podkreśla również prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek – “Bezpieczeństwo naszej drużyny jest priorytetem” – Jest on również w stałym kontakcie z MSZ, federacją izraelską oraz UEFA – odrzuca ona jednak możliwość przeniesienia spotkania na inny termin.

Mecz ma zostać rozegrany w Jerozolimie. Izraelskie media informują, jednakże o innych miejscach – “Jeśli zajdzie konieczność przeniesienia spotkania, jego areną będzie stadion Sammy Ofer w Hajfie lub obiekt w innym kraju”.

Komunikat PZPN ws. wylotu do Izraela

Polska federacja piłkarska wystosowała specjalny komunikat, w którym to informuje, że kadra wyleci 15. listopada do Jerozolimy do wcześniej zarezerwowanych hoteli. Ta decyzja jest podparta zapewnieniami federacji izraelskiej o zagwarantowaniu bezpieczeństwa naszych zawodników i kibiców.

“Nasi rozmówcy i partnerzy organizujący te rozgrywki zapewnili nas o wykluczeniu ryzyka i gwarancjach bezpieczeństwa podróży i pobytu reprezentacji Polski oraz grupy ok. 2000 polskich kibiców, wybierających się do Izraela” – czytamy w komunikacie.

Organizatorzy spotkania proszą jednak, by polscy kibice zachowali ostrożność i dyscyplinę prawną – “Jednocześnie gospodarze meczu zaapelowali do polskich kibiców o odpowiedzialność, dyscyplinę i bezwzględne zastosowanie się do przepisów prawnych obowiązujących na terenie państwa Izrael”.

PZPN zachowuje jednak możliwość szybkiej ewakuacji, jeżeli dojdzie do zagrożenia zdrowia i życia naszych piłkarzy i kibiców.

PR24/Łączy Nas Piłka

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY