PiS próbuje, ale się nie udaje. Kolejny senator opozycji odmawia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

youtube / Fot. Youtube

Prawo i Sprawiedliwość próbuje odzyskać władzę nad Senatem. Co rusz pojawiają się informacji o próbie przejęcia senatorów opozycji. Na razie się nie udaje.

PiS próbuje, ale się nie udaje. Żaden z senatorów opozycji, tj. z Koalicji Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznego i Polskiego Stronnictwa Ludowego, na razie nie dał się skusić. Na początku pojawiały się informacje, że PiS próbuje przejąć Tomasza Grodzkiego. Nie przyjął on proponowanego mu ponoć stanowiska ministra zdrowia.

Ostatnio opozycja ogłosiła, że ich kandydatem na marszałka Senatu będzie właśnie Tomasz Grodzki. Być może taka była cena utrzymania lojalności senatora. Teraz pojawiły się informacje, że ministrem sportu (funkcja ta na razie nie została obsadzona przez premiera Mateusza Morawieckiego) mógłby zostać senator Robert Dowhan z lubuskiej Platformy Obywatelskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Szansa na ministra sportu dla opozycji

Senator opozycji, związany z Zieloną Górą, był między innymi prezesem klubu żużlowego – Falubaz Zielona Góra. Poinformował on jednak, że do rządu się nie wybiera, “przynajmniej nie w tej kadencji”. “Moje poglądy polityczne są stałe, a także duże poparcie mojej osoby w tych i poprzednich wyborach są dla mnie oznaczą wielkiego zaufania. I ja Państwa nie zawiodę”. PiS nadal bez Senatu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY