Wielka afera ws. Twittera. Byli pracownicy portalu oskarżeni o szpiegostwo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Byli pracownicy Twittera zostali oskarżeni o szpiegostwo. Chodzi o konta krytyków rządy Arabii Saudyjskiej. Za pozyskiwanie informacji mieli otrzymywać wysokie sumy pieniędzy.

O sprawie informuje “The Guardian” – sprawa o szpiegostwa jest prowadzona przeciwko – Ahmadowi Abouammowi oraz Aliemu Alzabarahowi. Pierwszy z nim został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa i fałszowania faktur, jego działania miały utrudnić działalność FBI.

Drugiego mężczyznę oskarżono o przekazanie danych osobowych ponad 6000 kont użytkowników portalu społecznościowego Twitter. Mężczyzna przekazywał informacje od 2005 roku.

To nie pierwsza afera szpiegowska z Twitterem w roli głównej. W lipcu media rozpisywały się na temat tego, że agencje wywiadu szukają osób do szpiegowania na Twitterze, Facebooku i YouTube. Agencje wywiadu wprost informują, że jest fala zgłoszeń do tego typu pracy: “W ciągu 24 godzin dostaliśmy jakieś 300 CV. Zgłosiło się nieporównywalnie więcej kandydatów niż podczas trwającej cały czas rekrutacji” – informuje oficer, który zajmuje się rekrutacją osób za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY