Polska w systemie bezwizowym USA. Do USA bez wizy od 11 listopada

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że dzisiaj Waszyngton wyda oficjalną informację o przyjęciu Polski do systemu bezwizowego Stanów Zjednoczonych.

Dzisiaj strona amerykańska oficjalnie ma potwierdzić potwierdzenie Polski do systemu bezwizowego Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że będziemy mogli wjechać bez wizy do USA na 90 dni w celach turystycznych i biznesowych. Będzie to możliwe od… 11 listopada, a więc w Narodowe Święto Niepodległości. “Ma to swoją symbolikę i ja się z tego powodu bardzo ciesze”, powiedział prezydent RP.

Zostało to ogłoszone podczas dzisiejszej wspólnej konferencji prasowej Andrzeja Dudy oraz ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Georgette Mosbacher. Ta skomentowała to w następujący sposób: “Panie prezydencie, udało się. Polacy będą mogli spotkać się na święta”. Wyznała, że prezydent Polski chciał uregulować tę sprawę jeszcze w tym roku z myślą o Polakach w kraju i dziesięciu milionach Polaków w USA.

ZOBACZ TAKŻE: Już niedługo do USA bez wizy? Donald Trump podpisuje

Dołączenie do systemu bezwizowego było możliwe dzięki spełnieniu przez Polskę konkretnych warunków. Przede wszystkim dotyczyło to zmniejszenia liczby odrzuconych podań o wydanie wizy, co też się stało. Nie jest to więc zasługa tego czy innego polskiego rządu. Zniesienie ograniczeń dla Polaków zapowiadano już kilka miesięcy temu. Donald Trump podpisał odpowiednie dokumenty.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY