Konfederacja chce dekomunizacji sądów. Jest projekt ustawy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Konfederacja przedstawia projekt ustawy, która ma zapewnić dekomunizację instytucji sądowniczych takich jak Trybunał Konstytucyjny.

Jeszcze nie rozpoczęło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Sejmu, a Konfederacja działa bardzo aktywnie. Informacja, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego ma zostać “tow.” Stanisław Piotrowicz, który był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej oraz prokuratorem w czasie stanu wojennego, szybko wywołała reakcję ideowej prawicy w Sejmie.

“Dokonamy prawdziwej dekomunizacji instytucji sądowniczych! Przedstawiliśmy projekt zakazujący obejmowania stanowiska sędziego Trybunału Konstytucyjnego, Trybunału Stanu, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, dla osób, które pracowały dla organów bezpieczeństwa PRL” – piszą przedstawiciele Konfederacji.

ZOBACZ TAKŻE: Konfederacja tuż obok PiS i PSL: Znamy rozkład miejsc w parlamencie

Pełną treść ustawy Konfederacja zamieściła na swoim profilu na portalu społecznościowym Twitter. “Konfederacja domaga się, by osobom, które zasiadały w organach bezpieczeństwa PRL zakazać możliwości orzekania o tym, co jest zgodne z polską Konstytucją i jak ma być stanowione prawo w Polsce”. Inicjatywa spotkała się z gorącym poparciem sympatyków Konfederacji.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY