REKLAMA

Konfederacja chce dekomunizacji sądów. Jest projekt ustawy

Konfederacja przedstawia projekt ustawy, która ma zapewnić dekomunizację instytucji sądowniczych takich jak Trybunał Konstytucyjny.

Jeszcze nie rozpoczęło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Sejmu, a Konfederacja działa bardzo aktywnie. Informacja, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego ma zostać „tow.” Stanisław Piotrowicz, który był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej oraz prokuratorem w czasie stanu wojennego, szybko wywołała reakcję ideowej prawicy w Sejmie.

„Dokonamy prawdziwej dekomunizacji instytucji sądowniczych! Przedstawiliśmy projekt zakazujący obejmowania stanowiska sędziego Trybunału Konstytucyjnego, Trybunału Stanu, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, dla osób, które pracowały dla organów bezpieczeństwa PRL” – piszą przedstawiciele Konfederacji.

ZOBACZ TAKŻE: Konfederacja tuż obok PiS i PSL: Znamy rozkład miejsc w parlamencie

Pełną treść ustawy Konfederacja zamieściła na swoim profilu na portalu społecznościowym Twitter. „Konfederacja domaga się, by osobom, które zasiadały w organach bezpieczeństwa PRL zakazać możliwości orzekania o tym, co jest zgodne z polską Konstytucją i jak ma być stanowione prawo w Polsce”. Inicjatywa spotkała się z gorącym poparciem sympatyków Konfederacji.

REKLAMA

Komentarze