REKLAMA

Zapadła decyzja! Antoni Macierewicz Marszałkiem Seniorem

REKLAMA

12 listopada pierwsze obrady Sejmu nowej kadencji otworzy Antoni Macierewicz. Prezydent podjął ostateczną decyzję w sprawie Marszałka Seniora niższej izby w polskim parlamencie. Marszałkiem Seniorem w Senacie będzie wcześniej wyznaczona Barbara Borys-Damięcka.

Rzecznik Prezydenta, Błażej Spychalski poinformował opinię publiczną o decyzji Andrzeja Dudy w sprawie Marszałka Seniora Sejmu RP. Został nim wieloletni działacz opozycyjny w czasach PRLu oraz PiS – Antoni Macierewicz.

Czytaj więcej: Dziambor – Konfederacja może poprzeć słuszne projekty PiS

„Panu prezydentowi ogromnie zależało na tym, aby dokładnie tak, jak to było w 2015 roku, marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto miał piękną kartą opozycyjną – ktoś, kto szczególnie w tym roku, 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do polskiego Sejmu, zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego. Stąd decyzja, aby marszałkiem seniorem Sejmu był pan minister Antoni Macierewicz” – powiedział Spychalski.

Za tydzień 12. listopada swoje pierwsze obrady Sejmu rozpoczną się o godzinie 12. Z kolei tego samego dnia o godz. 16 odbędzie się posiedzenie Senatu.

Wesprzyj już dziś organizację X Marszu Niepodległości!

onet

REKLAMA

Komentarze