Tusk ogłosił decyzję ws. kandydowania na prezydenta: “Byłbym obciążeniem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. flickr.com

Donald Tusk ogłosił swoją decyzję w sprawie kandydowania na prezydent RP. Polityk jasno stwierdził, że nie zamierza kandydować, ponieważ “byłby obciążeniem dla opozycji”.

“Do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem. Nie zamierzam się tych trudnych decyzji wypierać” – stwierdził Tusk.

CZYTAJ TAKŻE: Donald Tusk zostanie szefem Europejskiej Partii Ludowej? Zgłosiła go PO

Jak usprawiedliwia się polityk – nie chce być obciążeniem dla opozycji w walce z PiS: “Nie chciałbym utrudniać opozycji procesu wyłaniania kandydatów. Będę wspierał mocno opozycję i w wykorzystam każdą możliwość, aby wzmacniać pozycję Polski na świecie”.

Tymczasem Platforma Obywatelska zgłosiła Donalda Tuska na funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Miałby zastąpić Josepha Daula z francuskiej partii Republikanów. Donald Tusk potwierdził taką propozycję, zaznaczając przy tym, że jego “zaangażowanie w Europejską Partię Ludową nie będzie wykluczać zaangażowania w sprawy krajowe”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY